Markunkban a siker

34. alkalommal rendezték meg szept. 28-29-én a Spar Budapest Maraton Futófesztivált, melynek szombati távjai között szerepelt az iskolák közötti verseny, az EMMI-futam. Idén is sikerült tanítványainkat és kedves szüleiket nagy számban mozgósítani, motiválni. Sokan vágtak neki az 5 km-es távnak, de a 2,3 km-es táv volt a legnépszerűbb. A vidám „almaszedős”, „babaringatós”, „lekvárfőzős”, „ablakpucolós” Péter Attila-féle bemelegítés után elindult a hatalmas tömeg, köztük a mi kis iskolánk sportos diákjai, akik már a távnak a biztos győzelmünk tudatában vágtak neki, hiszen már előzetesen értesítették intézményünket a sikerünkről.  Így 4. alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára a futástól kipirult arcú tanulóink egy kisebb csoportja, akik megvárták az eredményhirdetést. Ismét 100 ezer forintos Spar vásárlási utalványt nyertünk, melynek összegét főként az intézményünkben tartandó versenyek, vetélkedők díjazására használjuk fel, ill. sporteszközöket vásárolunk. Örömmel tölt el bennünket, hogy ilyen lelkes, segítőkész szülők támogatnak bennünket évről-évre, ill. gyermekeiket is a sport, a mozgás szeretetére nevelik. A jó hangulatú, vidám sporteseményen a mozgásé a főszerep, de bőven akadt látnivaló, kóstolnivaló most is. Akinek volt türelme végigállni a hosszú, kígyózó sorokat, joghurtot, sajtot, salátát kóstolhatott, ill.  az  egészséges életmódot hirdető standokon nézelődhetett. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, a felhők elvonultak, a nap is kisütött a futás idejére.

Reméljük, jövőre még többen kedvet kapnak, és együtt futhatunk iskolánk sikeréért, ill. egészségünkért!